• projekt eTwinning - informacje ogólne

• eTwinning został zainaugurowany w 2005 roku jako główna akcja Programu eLearning Komisji Europejskiej, a od 2014 roku jest ściśle związany z Erasmus+, programem Unii Europejskiej wspierającym edukację, szkolenia, inicjatywy młodzieżowe oraz sportowe.

• promuje współpracę szkół w Europie za pośrednictwem technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK), oferując szkołom wsparcie, narzędzia oraz usługi;
          • udostępnia bezpłatne możliwości oraz stały rozwój zawodowy nauczycieli realizowany online.

Portal eTwinning

Portal eTwinning to punkt wejścia do świata eTwinning. Dostępny w 28 językach portal eTwinning.net jest źródłem wiadomości z krajów eTwinning, możliwości doskonalenia zawodowego, a także informacji na temat uznanych  projektów.

Najważniejsze cechy programu to:

- wykorzystywanie technologii ICT

- języki obce

- temat projektu związany z podstawą programową przedmiotów nauczanych w szkole.

Więcej informacji o eTwinning można uzyskać pod adresem: