• V SZKOLNY KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO O TYTUŁ EKSPERTA JĘZYKA OJCZYSTEGO

•       W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego został zorganizowany V Szkolny Konkurs Języka Polskiego o tytuł EKSPERTA JĘZYKA OJCZYSTEGO. W potyczkach językowych wzięli udział uczniowie klas 5- 8. Konkurs rozegrany został w formule Kahoota. Oto wyniki: III miejsce - Judyta Urbańska, kl.8, II miejsce - Marysia Brzezińska - kl.5a, I miejsce i tytuł Eksperta zdobyła (po raz kolejny) - Zofia Tatarska, kl. 8. Gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu. Fundatorem pucharu dla zwyciężczyni był SU. Ponadto w trakcie lekcji języka polskiego uczniowie celebrowali ten dzień, rozwiązując interaktywne zadania sprawdzające poprawność językową. To był udany dzień JĘZYK POLSKI NIE MUSI BYĆ TRUDNY!

• "MATHMAN" - SZKOLNE ELIMINACJE

• 15 lutego 2024 roku uczniowie klas 3-8 SP zmagali się z zadaniami matematycznymi podczas szkolnych eliminacji II Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Mathman”.Do konkursu przystąpiło łącznie 21 uczniów.

Reprezentantami poszczególnych klas byli: Bianka, Victor, Julian, Kacper, Dawid oraz Kajetan - wszyscy z klasy 3B; Paweł i Mateusz z klasy 4A; Julia, Borys, Pola, Oliwia, Jakub, Adam i Marcel z klasy 4B; Miłosz z klasy 5B, Staś z 6a, Oksana, Magda i Janek z 6B oraz Filip z klasy 8a.

Do drugiego etapu konkursu zakwalifiowali się uczniowie z najwyższą ilością punktów.

Są to: Kajetan Tyburski, Stanisław Weisbrot oraz Filip Opolski.

Serdecznie gratuluję !!!

Katarzyna Oleś