• PYCHOTKOWY TYDZIEŃ EMP@TII DLA ANTOSIA

• W ramach projektu "Empatyczna klasa" postanowiliśmy pomóc bratu naszej koleżanki z kl.4 - Antosiowi. ❤️ To uroczy sześciolatek, który choruje na rzadką chorobę. Klasy biorące udział w projekcie postanowiły zrobić zbiórkę na leczenie Antosia, przygotowując "Pychotkowy tydzień" ❤️ Każdego dnia, począwszy od przyszłego poniedziałku, będzie można kupić na stoisku na parterze szkoły najróżniejsze przysmaki Prosimy o wsparcie i otwarcie serc. POMAGANIE ROBI Z NAS LEPSZYCH LUDZI ❤️ ❤️ ❤️

• OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EMP@TYCZNA KLASA

• W październiku bieżącego roku rozpoczęła się kolejna - trzecia edycja Ogólnopolskiego Projektu EMP@TYCZNA KLASA. Dołączyliśmy do niego jako szkoła. Jest on skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Ma na celu kreowanie postawy lojalności, współpracy i pomocy wśród dzieci i młodzieży. Założeniem projektu jest rozwijanie u dzieci i młodzieży umiejętności odczuwania stanów emocjonalnych innych osób oraz reagowania na dany sposób zachowania.W ramach projektu należy przeprowadzić następujące misje: tydzień empatii, Dzień Życzliwości i/lub Dzień Tolerancji, zorganizować Dzień Wolontariusza, zorganizować Światowy Dzień Chorych, wziąć udział w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Empatia wokół nas", przeprowadzić obchody Dnia Ziemi oraz podsumować całoroczne działania i przekazać je organizatorowi. Klasami realizującymi poszczególne misje przedsięwzięcia są: 4a, 5a, 5b, 7 i 8a. Relacje z działań klas będziemy na bieżąco umieszczać na FB szkoły.

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

• Dzień Edukacji Narodowej w szkole we Włynkówku obchodziliśmy fantastycznie. Klasa 5b przygotowała wesołe przedstawienie "Pani na opak". Michalina wcielona w postać wróżki zaczarowała Panią (Larisa z 8b). Zdziwieni uczniowie: Janek, Oksana, Emilka, Igor, Dawid, Kacper, Liwia i Hania nie mogli zrozumieć, co się dzieje z ich Panią. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Oprawa muzyczna pod opieką pani Edyty Kowandy uświetniła występ. Przy sambie zaśpiewanej przez Hanię Jachimowską oklaskiwaliśmy rytmiczny taniec szkolnych artystów. To był cudowny dzień w naszej szkole!

• DZIEŃ SENIORA

• Tradycją w naszym sołectwie są obchody Dnia Seniora. W sobotę, 8 października po raz kolejny odbyło się spotkanie z tejże okazji celebrujące ten ważny dzień. Nie zabrakło na spotkaniu naszych uczniów, którzy umilili czas wspaniałym gościom występem artystycznym. 100 lat, Kochani Seniorzy!

• ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• W dniu 7.10.2022 r. w naszej szkole odbył się XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Do konkursu „Mistrz Tabliczki Mnożenia” przystąpiło 32 uczniów. Uczniowie zmagali się z zadaniami, które zawierały materiał związany z szeroko pojętą tabliczką mnożenia. Zadania rozwiązywane były na czas. Pod uwagę brane były najlepszy czas i ilość błędów. Mistrzem został Jan Labryga (kl.6), Wicemistrzami byli: Stanisław Weisbrot (kl.5a) oraz Piotr Zgórski (kl.5a). Gratulujemy i zapraszamy wszystkich za rok  :)

Katarzyna Oleś i Anna Janus

• OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY "(NIE)ZWYKŁA MATEMATYKA"

• Nasza szkoła dołączyła do Ogólnopolskiego projektu Edukacyjnego „(Nie)zwykła matematyka. Celem projektu jest kształcenie inicjatywy i pomysłowości w rozwiązywaniu problemów oraz rozwijanie umiejętności wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce. Realizując zadania projektowe uczniowie doświadczą matematyki w życiu codziennym, będą ćwiczyć sprawność rachunkową, kreatywność, współpracę w grupie, myślenie logiczne. Projekt będzie realizowany w klasach IVa i Vb na matematyce oraz na zajęciach dydaktyczno - wyrównawczych. Będziemy zdawać relacje z naszych działań!

Poniżej relacja z wykonania pierwszego zadania projektowego:

Uczniowie klasy 4b realizując zadania projektu (Nie)zwykła matematyka przygotowali plakaty promujące Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Katarzyna Oleś

• OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

• 29 września w całej Polsce obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym roku uczniowie klasy 8a i 7 przeprowadzili zajęcia czytelnicze z młodszymi kolegami na temat...trudnych słów: tolerancji, empatii, współczucia, godności, akceptacji, szacunku i przyjaźni.

• DZIEŃ SPRZĄTANIA ŚWIATA

• W dniu 23.09.2022 uczniowie naszej szkoły, jak co roku, brali udział w Akcji Sprzątania Świata. Wszyscy uczniowie, pod opieką wychowawców, sprzątali obejście szkoły, boiska szkolnego oraz ulic w okolicy szkoły. Wszyscy bardzo dzielnie się spisali, efektem ich pracy było kilkanaście worków posegregowanych śmieci. Brawa dla wszystkich.