• Oxytree, czyli drzewa tlenowe w Szkolnym Ogrodzie Dendrologicznym

• Podstawowym kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022 jest wzmocnienie edukacji ekologicznej i rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko. Z tego powodu, a także ze względu na przypadający w czerwcu Międzynarodowy Dzień Ochrony Środowiska nasza szkoła postanowiła dalej powiększać Szkolny Ogród Dendrologiczny. W tym roku szkolnym zostały posadzone klony i buki purpurowe, magnolie oraz drzewa tlenowe (oxytree). Patronat nad ogrodem przejęli uczniowie obecnej klasy piątej. Pani Dyrektor zakupiła 10 drzew tlenowych, a uczniowie osobiście je posadzili.

Rola drzew jest nieoceniona: obniżają temperaturę powietrza w upalne dni, oczyszczają powietrze z trujących gazów, produkują tlen, chronią przed hałasem, ograniczają odpływ wód opadowych do kanalizacji. Oxytree, nazywane drzewem tlenowym, produkuje 10 razy więcej tlenu niż inne drzewa liściaste.

Nauczyciel biologii: Marzena Żywiecka