• Międzynarodowy sukces Blanki

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica klasy VII Blanka Białas

zdobyła Wyróżnienie w VI Międzynarodowym Konkursie Historycznym

Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”.

Konkurs objęty jest Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy   w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Brawo! Serdeczne gratulacje!

Jolanta Rodewald

• UWAGA ! PRZEDSZKOLE DYŻURUJĄCE W OKRESIE WAKACYJNYM

• Uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym tj. od 28 czerwca do 30

lipca będzie dyżurował Punkt przedszkolny we Włynkówku, w godzinach od

6.00 do 16.00.

Decyzję o przyjęciu dziecka do przedszkola w miesiącach wakacyjnych

podejmuje dyrektor placówki kierując się zasadą pierwszeństwa dzieci

obojga pracujących rodziców, pracującego rodzica, który samotnie

wychowuje dziecko lub w indywidualnych szczególnych przypadkach.

Wnioski do przedszkola dostępne są u nauczycieli w punkcie przedszkolnym.

• Nagrody Wójta Gminy Słupsk

• dniu 09 czerwca 2021 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Siemianicach odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Wójta Gminy Słupsk dla najzdolniejszych uczniów. Wśród wyróżnionych i nagrodzonych byli uczniowie naszej szkoły, którzy zdobyli tytuły laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. W tym gronie znaleźli się Larissa Jereczek z klasy VI-opiekun Pani Barbara Madejczyk, Blanka Białas z klasy VII-opiekun Pani Jolanta Rodewald, Zofia Gębska z klasy VII-opiekun Pani Marzena Żywiecka, Franciszek Weisbrot z klasy VIII-opiekun Pani Anna Janus.

Brawo! Brawo! Brawo!  👏👏👏                                                                                                          Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• NASZE WSPANIAŁE DZIEWCZYNY

I kolejna bardzo dobra wiadomość w tym roku szkolnym !

Nasze uczennice: Blanka Białas (klasa VII b) i Monika Peplińska (klasa VII a) zostały nagrodzone w Samorządowym Konkursie Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, którego organizatorem jest Fundacja „Świat na Tak”.  Celem konkursu jest promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia: grupy rówieśniczej, sąsiadów, osiedla, szkoły klasy oraz upowszechnianie zachowań życzliwości na co dzień, jako antidotum na agresję i brutalizację życia.

Koncepcja Konkursu jest prosta. Każde miasto dokonuje wyboru, a następnie przedstawia całej Polsce swoją wspaniałą młodzież. Młodzi ludzie, zwyczajni, ale gotowi uśmiechnąć się życzliwie do nieżyczliwego, wytrwale dążący do celu, nawet „pod wiatr”.

Konkurs organizowany jest w 85 miastach całej Polski. W 2002 roku po raz pierwszy reprezentacja Wspaniałych powiększyła się o przedstawicieli szkół podstawowych. Nagrodzona „Ósemeczka” (Blanka w tej kategorii uzyskała tytuł WSPANIAŁEGO, a Monika otrzymała wyróżnienie), choć nie może pochwalić się ani dorosłym wiekiem, ani słusznym wzrostem, ani wielkimi dokonaniami, z całą pewnością jednak imponuje hartem ducha i wrażliwością serca. Takie są nasze dziewczyny! Jesteśmy z Was dumni i serdecznie gratulujemy sukcesu.

Dyplomy i nagrody zostały wręczone (przez p. Pawła Lisowskiego – Starostę Powiatu Słupskiego, p. Martę  Makuch – Pierwszego Zastępcę Prezydenta Miasta Słupska  i p. Violettę Wójcik – Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Słupsku) w poniedziałek (7 czerwca 2021 r.) w pięknych okolicznościach przyrody Parku Powstańców Warszawskich przy ulicy Szarych Szeregów w Słupsku.

O „Wspaniałych” można przeczytać również klikając na link:

• Laureatka konkursu

• Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica klasy VII Blanka Białas uzyskała tytuł laureata w etapie wojewódzkim XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”Uczennica wykazała się bardzo dużą wiedzą z zakresu polskiego średniowiecza, a przede wszystkim znajomością militariów i dziejami wojskowości.

Brawo Blanka!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!