• ZDOLNI Z POMORZA BIOLOGIA IV MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE

Uczennica klasy 7a MARIA GLISZCZYŃSKA ze Szkoły Podstawowej im. Leopolda Staffa we Włynkówku zajęła IV miejsce w województwie pomorskim w konkursie Zdolni z Pomorza Pomorska Liga Zadaniowa BIOLOGIA. Maria dzielnie pokonała trzy etapy bardzo trudnych testów oraz wykonała zadanie dodatkowe na maksymalną ilość punktów, czyli 10. Ostatecznie uczennica uzyskała 51 punktów i tym samym tytuł FINALISTY Z WYRÓŻNIENIEM. Do pierwszego miejsca Marysi zabrakło zaledwie 6 punktów, co świadczy o bardzo wysokim poziomie wszystkich finalistów etapu wojewódzkiego.

Na zdjęciu Maria z dyplomem za pierwsze miejsce w powiecie słupskim.

Gratulujemy Marysi sukcesu i życzymy powodzenia w przyszłym roku.

Opiekun: Marzena Żywiecka

• MAMY LAUREATKĘ

Z nieukrywaną radością pragniemy poinformować, że uczennica klasy VIII Monika Peplińska została Laureatką III Pomorskiego Turnieju Wiedzy
            o Prawie.

Organizatorami Turnieju byli Pomorski Kurator Oświaty w Gdańsku oraz Prezes Sądu Okręgowego w    Gdańsku.

Główny cel Turnieju to poszerzenie i pogłębienie wiedzy uczniów o prawie i funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości w naszym państwie. Szacowne jury, któremu przewodniczył Pan Prezes Sądu Okręgowego, oceniało odpowiedzi finalistów
            z zagadnień z dziedziny prawa. Monika, wzorowo odpowiadała na pytania dotyczące wiedzy prawniczej i została jedną z dwóch laureatek
            w województwie pomorskim.

Brawo! Brawo! Brawo! Jest to bardzo duży sukces uczennicy i odzwierciedlenie włożonej pracy
            i wysiłku.

Bardzo serdecznie gratulujemy osiągnięcia
            i życzymy dalszych sukcesów.

• WARSZTATY NA AKADEMII POMORSKIEJ W SŁUPSKU

• W piątek 8 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy 7a uczestniczyli w Warsztatach laboratorium chemicznego Instytutu Biologii i Nauk o Ziemi Akademii Pomorskiej w Słupsku. Młodzież wykonywała doświadczenia z chemii nieorganicznej i organicznej z wykorzystaniem instrukcji. Zajęcia prowadzili pani dr Katarzyna Bigus oraz pan dr Marcin Stec. Wykładowcom serdecznie dziękujemy za wprowadzenie naszej młodzieży w niezwykły świat chemii.

• OBCHODY DNIA AUTYZMU W NASZEJ SZKOLE

• Obchody Dnia Autyzmu mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat zaburzeń związanych ze spektrum autyzmu oraz poprawę dostępu do usług opiekuńczych i pomocowych dla społeczności osób dotkniętych autyzmem. Symbolem solidarności z osobami autystycznymi jest kolor niebieski.

• "NOCKA" W SZKOLE

• W nocy z 1 na 2 kwietnia uczniowie klasy Va nocowali w szkole. Podczas „nocy w szkole” dzieci uczyły się samodzielności i odpowiedzialności (w pobliżu nie czuwali rodzice!), a także umiejętności podejmowania ważnych dla siebie i innych decyzji. Zadania, które towarzyszyły temu wydarzeniu z pewnością się do tego przyczyniły: dzieci bowiem musiały same zorganizować sobie miejsca noclegowe, posprzątać po sobie. Uczniowie mieli też możliwość poznania innych niż na co dzień form spędzania wolnego czasu i być współorganizatorami naprawdę dobrej zabawy. Podopieczni uczestniczyli w czytaniu książek, grach edukacyjnych i zabawach, a na zakończenie dnia odbył się seans filmowy. Głównym zadaniem zabaw było pokazanie dzieciom, że najbardziej owocne jest wspólne działanie, wszystkich razem, i aby wykonać zadanie, potrzebna jest współpraca. Pomimo olbrzymiej ilości energii, którą dzieci „przyniosły” ze sobą na tę imprezę, po takich przeżyciach wszyscy pozasypiali! Uczniowie byli bardzo zadowoleni. Opuszczali szkołę z uśmiechem.