Wspierając inicjatywę prosimy o zapoznanie się z informacjami na temat zasad prawidłowego i bezpiecznego korzystania z Internetu.
Zajrzyjcie na poniższy link:
Wspierając inicjatywę prosimy o zapoznanie się z informacjami na temat zasad prawidłowego i bezpiecznego korzystania z Internetu.
Zajrzyjcie na poniższy link:
Dzień dobry :)
Gminny Sztab przy Centrum Kultury w Głobinie zwraca się z wielką prośbą o wsparcie akcji WOŚP.
Poniżej udostępniamy link do e-skarbonki.
Klasa 2b organizuje akcję pt. „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę”. Dlatego też powstały plakaty zachęcające klasy 1-3 do zbiórki karmy dla ptaków. Liczymy na Waszą wrażliwość wobec naszych latających przyjaciół i dobre serce !
Przedszkolaki szkolą umiejętność przeliczania w zakresie 6. Cykl zajęć z zakresu edukacji matematycznej połączony został z zajęciami przyrodniczymi. Dzieci dzięki manipulowaniu liczmanami odkryły w sobie talenty matematyczne.
Życzymy dalszych sukcesów!!!
Zabawy z kodowaniem są pełne radości: otwierają umysły, rozwijają umiejętności logicznego myślenia, rozumowania i wnioskowania. Kształcą wyobraźnię i kreatywność dzieci. Zachęcają je do działań grupowych, dzięki czemu już kilkulatkowie rozwijają się społecznie.
Miło nam poinformować, że Nadia z klasy VIa, Blanka i Gabriela z klasy VII b zostały zakwalifikowane do etapu regionalnego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”
Opiekun: Jolanta Rodewald
Gratulacje!!!
Na czas ferii zimowych Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wraz z siedmioma Rezydencjami Królewskimi przygotował specjalny program dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem.
Ideą projektu jest zachęcenie uczniów do spędzania czasu wolnego w otoczeniu kultury poprzez internetowe łącza. W akcji udział wezmą znani youtuberzy i influencerzy. Nie zabraknie także popularnych postaci znanych z ekranów telewizyjnych, które poprowadzą wirtualne spotkania dla dzieci z przestrzeni muzealnych.
Codziennie, przez 14 dni, od 4 do 17 stycznia na stronach internetowych instytucji biorących udział w akcji oraz na ich profilach w mediach społecznościowych: Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, będą publikowane propozycje online dla dzieci. Wirtualne spacery, muzyczne warsztaty, bajki i legendy dla najmłodszych oraz atrakcyjne spotkania ze znanymi youtuberami uzupełnią programy indywidualne przygotowane przez każdą z Rezydencji.
Ferie online nie mają granic – możesz być wszędzie!
Zamek Królewski w Warszawie www.zamek-krolewski.pl
Zamek Królewski na Wawelu www.wawel.krakow.pl
Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie www.lazienki-krolewskie.pl
Muzeum Zamkowe w Malborku www.zamek.malbork.pl
Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu www.zamek-sandomierz.pl
Zamek Królewski w Lublinie www.mnwl.pl
Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka www.muzeum.wieliczka.pl
Serdecznie zapraszamy!
Nasi uczniowie, mimo nauczania zdalnego, pozostali nadal aktywni i z wielkim zaangażowaniem wykonali wiele projektów, prezentacji multimedialnych, doświadczeń i eksperymentów biologiczno – chemicznych. Największym powodzeniem wśród uczniów klasy siódmej cieszył się projekt wykonania i opisania konstrukcji modelu płuc człowieka. Uczniowie klasy piątej chętnie wykonali doświadczenie z fermentacji przy użyciu drożdży. Pojawiły się także projekty o witaminach, budowie serca, czy o roślinach w ogrodzie uczennicy klasy sziódmej. Uczennice klasy szóstej: Nadia i Maria, wykonały obserwację rozkładu szczątków organicznych przez dżdżownice. Zapraszam także do zapoznania się z prezentacją Magdy z klasy ósmej o mutacjach oraz o odkryciach medycznych Zosi z klasy siódmej. Zosia wykonała także prezentację i eksperyment w ramach zadań etapu powiatowego Zdolni z Pomorza Biologia.
Opiekun koła Młodych Biologów: Marzena Żywiecka
PONIŻEJ ZDJĘCIA WYKONANYCH EKSPERYMENTÓW I PREZENTACJE DO OBEJRZENIA :)
Poznajcie kukiełki naszych uczniów. Te " Laleczki Z Łyżeczki" powstały na zajęciach, ale nie w szkole, tylko w domach dzieci, w których teraz się uczą. Każda kukiełka dostała swoje imię. Pozdrawiają wszystkich: Sara, Monika, Czarnoksiężnik z Krainy Oz, Maja, Werka i Tanka, Martynka, Ola, Natalka, Zosia, Marysia, Ala, Agatka, Ella, Edyta, Leos, Iron, Henryk I, Lila. Prace uczniów klasy Ib, a jedna z kukiełek jest autorstwa ucznia 4 a.
Edyta Pawlak
Nasi uczniowie brali udział w warsztatach online, realizowanych w ramach projektu „Teatr w szkole, szkoła w teatrze”. Zapraszamy do obejrzenia relacji ( link poniżej).
Miło nam poinformować, że Blanka Białas oraz Monika Peplińska uczennice klasy VII zostały stypendystkami Marszałka Województwa Pomorskiego w ramach projektu „Pomorski program pomocy stypendialnej – III edycja" dla uzdolnionych dzieci i młodzieży.
Gratulujemy!
W ramach obchodów 102. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Gmina Słupsk do Hymnu”. Zapraszamy do wspólnego odśpiewania hymnu o godzinie 12:00 i obejrzenia filmu, który umieszczony został na kanale You Tube.
Uczniowie Szkoły Podstawowej we Włynkówku wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej upamiętniającej odzyskanie przez Polskę niepodległości pod hasłem "Szkoła do hymnu".
Odśpiewanie hymnu państwowego o symbolicznej godzinie 11:11 odnosi się do ważnego dla naszego narodu dnia, 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska po 123 latach niewoli pod zaborami odzyskała niepodległość.
Dzisiaj wielka jest rocznica
Jedenasty Listopada
Tym, co zmarli za Ojczyznę
Hołd wdzięczności Polska składa.
11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To ważny dzień w dziejach Europy i Polski. Polska po 123 latach zaborów (1795–1918) powróciła na mapę Europy.
Dzień 11 listopada ustanowiony został uroczystym Świętem Niepodległości na mocy ustawy z dnia 23 kwietnia 1937 r. o Święcie Niepodległości. Święto to zostało zniesione po II wojnie światowej w 1945 r., a następnie przywrócone ustawą z dnia 15 lutego 1989 r.
W celu przybliżenia postaci i minionych wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości zapraszamy uczniów klas młodszych 1-3 oraz uczniów 4-8 do gry edukacyjnej: Godność, wolność, niepodległość.
Zapraszamy również do wysłuchania wierszy przedstawionych przez uczniów klasy VIIb.
Nasza szkoła częścią ogólnopolskiej kampanii!
Bohater ON-włącz historię to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, a także promocja patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku. Projekt realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. Efektem działań były lekcje współczesnego patriotyzmu, wrażliwości społecznej oraz szacunku do naszej historii i pamięci o jej bohaterach.
Podczas zajęć uczniowie poznali losy i dramatyczne przeżycia wielu Powstańców. Rozmawialiśmy również o wydarzeniach związanych
z obchodami rocznicy Powstania Warszawskiego. Uczniowie samodzielnie wykonali kartki dla powstańców według własnego pomysłu. Na kartkach skierowanych do uczestników Powstania Warszawskiego często pojawiały się z serca płynące słowa: Pamiętamy! Dziękujemy! Dali tym samym wyraz wdzięczności, pamięci i szacunku. Mamy nadzieję, że sprawią radość adresatom.
Jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć udział w tej pięknej lekcji patriotyzmu,
a ponadto wyrazić wdzięczność naszym Powstańcom.
Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.
Wczoraj wzięliśmy udział jako szkoła (uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice) w I Międzynarodowej Edycji V Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.Ostatni rekord ustanowiony w 2019 r. zgromadził oszałamiającą liczbę 158 809 osób czytających na przerwie z 991 placówek w Polsce i 14 za granicą.Dołożylismy swoją cegiełkę w liczbie 186 czytających. Nie przeszkodził nam covid, gdyż z częścią czytających połaczyliśmy się online.
Powered by aSc EduPage