• WOŚP

          •  

            Dzień dobry :)

            Gminny Sztab przy Centrum Kultury w Głobinie zwraca się z wielką prośbą o wsparcie akcji WOŚP.

            Poniżej udostępniamy link do e-skarbonki.

          • AKCJA POMOCY PTAKOM

          • Klasa 2b organizuje akcję pt. „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę”. Dlatego też powstały plakaty zachęcające klasy 1-3 do zbiórki karmy dla ptaków. Liczymy na Waszą wrażliwość wobec naszych latających przyjaciół i dobre serce !

          • ĆWICZYMY LICZENIE

          • Przedszkolaki szkolą umiejętność przeliczania w zakresie 6. Cykl zajęć z zakresu edukacji matematycznej połączony został z zajęciami przyrodniczymi. Dzieci dzięki manipulowaniu liczmanami odkryły w sobie talenty matematyczne.

            Życzymy dalszych sukcesów!!!

          • KODOWANIE W PRZEDSZKOLU

          •  

            Zabawy z kodowaniem są pełne radości: otwierają umysły, rozwijają umiejętności logicznego myślenia, rozumowania i wnioskowania. Kształcą wyobraźnię i kreatywność dzieci. Zachęcają je do działań grupowych, dzięki czemu już kilkulatkowie rozwijają się społecznie.

          • KONKURS HISTORYCZNY

          •  

            Miło nam poinformować, że Nadia z klasy VIa, Blanka i Gabriela z klasy VII b zostały zakwalifikowane do etapu regionalnego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego  im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza  i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”

             

            Opiekun: Jolanta Rodewald

            Gratulacje!!!

          • Ferie po Królewsku online, w siedmiu Rezydencjach Królewskich

          • Na czas ferii zimowych Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wraz z siedmioma Rezydencjami Królewskimi przygotował specjalny program dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem.

            Ideą projektu jest zachęcenie uczniów do spędzania czasu wolnego w otoczeniu kultury poprzez internetowe łącza. W akcji udział wezmą znani youtuberzy i influencerzy. Nie zabraknie także popularnych postaci znanych z ekranów telewizyjnych, które poprowadzą wirtualne spotkania dla dzieci z przestrzeni muzealnych.

             

            Codziennie, przez 14 dni, od 4 do 17 stycznia na stronach internetowych instytucji biorących udział w akcji oraz na ich profilach w mediach społecznościowych: Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, będą publikowane propozycje online dla dzieci. Wirtualne spacery, muzyczne warsztaty, bajki  i legendy dla najmłodszych oraz atrakcyjne spotkania ze znanymi youtuberami uzupełnią programy indywidualne przygotowane przez każdą z Rezydencji.

             

             

            Ferie online nie mają granic – możesz być wszędzie!

             

            Zamek Królewski w Warszawie   www.zamek-krolewski.pl

            Zamek Królewski na Wawelu www.wawel.krakow.pl

            Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie www.lazienki-krolewskie.pl

            Muzeum Zamkowe w Malborku www.zamek.malbork.pl

            Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu www.zamek-sandomierz.pl

            Zamek Królewski w Lublinie www.mnwl.pl

            Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka www.muzeum.wieliczka.pl

             

             

            Serdecznie zapraszamy!

          • KOŁO MŁODYCH BIOLOGÓW - NAUKA ZDALNA

          • Nasi uczniowie, mimo nauczania zdalnego, pozostali nadal aktywni i z wielkim zaangażowaniem wykonali wiele projektów, prezentacji multimedialnych, doświadczeń i eksperymentów biologiczno – chemicznych. Największym powodzeniem wśród uczniów klasy siódmej cieszył się projekt wykonania i opisania konstrukcji modelu płuc człowieka. Uczniowie klasy piątej chętnie wykonali doświadczenie z fermentacji przy użyciu drożdży. Pojawiły się także projekty o witaminach, budowie serca, czy o  roślinach w ogrodzie uczennicy klasy sziódmej. Uczennice klasy szóstej: Nadia i Maria, wykonały obserwację rozkładu szczątków organicznych przez dżdżownice. Zapraszam także do zapoznania się z prezentacją Magdy z klasy ósmej o mutacjach oraz o odkryciach medycznych Zosi z klasy siódmej. Zosia wykonała także prezentację i eksperyment w ramach zadań etapu powiatowego Zdolni z Pomorza Biologia.

             

            Opiekun koła Młodych Biologów: Marzena Żywiecka

             

            PONIŻEJ ZDJĘCIA WYKONANYCH EKSPERYMENTÓW I PREZENTACJE DO OBEJRZENIA :)

             

          • PRACE NASZYCH UCZNIÓW

          • Poznajcie kukiełki naszych uczniów. Te " Laleczki Z Łyżeczki" powstały na zajęciach, ale nie w szkole, tylko w domach dzieci, w których teraz się uczą. Każda kukiełka dostała swoje imię. Pozdrawiają wszystkich: Sara, Monika, Czarnoksiężnik z Krainy Oz, Maja, Werka i Tanka, Martynka, Ola, Natalka, Zosia, Marysia, Ala, Agatka, Ella, Edyta, Leos, Iron, Henryk I, Lila. Prace uczniów klasy Ib, a jedna z kukiełek jest autorstwa ucznia 4 a.

            Edyta Pawlak

          • Stypendystki Marszałka Województwa Pomorskiego

          •  

            Miło nam poinformować, że Blanka Białas oraz Monika Peplińska uczennice klasy VII zostały stypendystkami Marszałka Województwa Pomorskiego w ramach projektu „Pomorski program pomocy stypendialnej – III edycja"  dla uzdolnionych dzieci  i młodzieży.

             

            Gratulujemy!

          • GMINA SŁUPSK DO HYMNU

          •    

                 W ramach obchodów 102. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Gmina Słupsk do Hymnu”. Zapraszamy do wspólnego odśpiewania hymnu o godzinie 12:00 i obejrzenia filmu, który umieszczony został na kanale You Tube.

            ​​​​​​​

          • SZKOŁA DO HYMNU

          •  

               Uczniowie Szkoły Podstawowej we Włynkówku wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej upamiętniającej odzyskanie przez Polskę niepodległości pod hasłem "Szkoła do hymnu".

            Odśpiewanie hymnu państwowego o symbolicznej godzinie 11:11 odnosi się do ważnego dla naszego narodu dnia, 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska po 123 latach niewoli pod zaborami odzyskała niepodległość.

          • 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

          •  

            Dzisiaj wielka jest rocznica

            Jedenasty Listopada

            Tym, co zmarli za Ojczyznę

            Hołd wdzięczności Polska składa.

             

             

               11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To ważny dzień w dziejach Europy i Polski. Polska po 123 latach zaborów (1795–1918) powróciła na mapę Europy.  

                Dzień 11 listopada ustanowiony został uroczystym Świętem Niepodległości na mocy ustawy z dnia 23 kwietnia 1937 r. o Święcie Niepodległości. Święto to zostało zniesione po II wojnie światowej w 1945 r., a następnie przywrócone ustawą z dnia 15 lutego 1989 r.

             

            W celu przybliżenia postaci i minionych wydarzeń  związanych z odzyskaniem niepodległości  zapraszamy  uczniów klas młodszych 1-3 oraz uczniów 4-8 do gry edukacyjnej: Godność, wolność, niepodległość. 

             

            Zapraszamy również do wysłuchania wierszy przedstawionych przez uczniów klasy VIIb. 

             

          • PAMIĘTAMY O BOHATERACH

          •  

            Nasza szkoła częścią ogólnopolskiej kampanii!

                Bohater ON-włącz historię to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, a także promocja patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku. Projekt realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. Efektem działań były lekcje współczesnego patriotyzmu, wrażliwości społecznej oraz szacunku do naszej historii i pamięci o jej bohaterach. 
                Podczas zajęć uczniowie poznali losy i dramatyczne przeżycia wielu Powstańców. Rozmawialiśmy również o wydarzeniach związanych       

            z obchodami rocznicy Powstania Warszawskiego. Uczniowie samodzielnie wykonali kartki dla powstańców według własnego pomysłu. Na kartkach skierowanych do uczestników Powstania Warszawskiego często pojawiały się z serca płynące słowa: Pamiętamy! Dziękujemy! Dali tym samym wyraz wdzięczności, pamięci  i szacunku. Mamy nadzieję, że sprawią radość adresatom.                                                                                   

            Jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć udział w tej pięknej lekcji patriotyzmu,

            a ponadto wyrazić wdzięczność naszym Powstańcom.
                


                

          • Akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”

          • Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.

                 Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

             

                 Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

             

          • "PRZERWA NA CZYTANIE"

          • Wczoraj wzięliśmy udział jako szkoła (uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice) w I Międzynarodowej Edycji V Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.Ostatni rekord ustanowiony w 2019 r. zgromadził oszałamiającą liczbę 158 809 osób czytających na przerwie z 991 placówek w Polsce i 14 za granicą.Dołożylismy swoją cegiełkę w liczbie 186 czytających. Nie przeszkodził nam covid, gdyż z częścią czytających połaczyliśmy się online.

          • PODSUMOWANIE GMINNEJ OLIMPIADY DZIECI I MŁODZIEŻY

          •         Na wniosek Rady Sportu Gminy Słupsk postanowiono podnieść rangę i ważność Gminnej Olimpiady Dzieci i Młodzieży. Ma to na celu przede wszystkim zmotywowanie uczniów i nauczycieli do udziału w rozgrywkach GOM a następnie w Powiatowej i Wojewódzkiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży. W związku z tym powstało zestawienie wyników w poszczególnych dyscyplinach sportowych, z podziałem na roczniki oraz na chłopców
            i dziewczęta. W ostatecznej klasyfikacji ogólnej miejsce pierwsze zajęła Szkoła Podstawowa w Jezierzycach, na miejscu II Szkoła Podstawowa we Wrześciu natomiast na trzeciej pozycji uplasowała się szkoła podstawowa we Włynkówku. Na kolejnych miejscach znalazły się szkoły: Bierkowo, Głobino, Siemianice oraz Redzikowo. Wszystkim uczestnikom rozgrywek należą się gratulacje za sportowego ducha walki podczas udziału w Gminnej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży. Szkoły które wzięły udział w Powiatowej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży zajęły następujące miejsca w klasyfikacji ogólnej z podziałem na roczniki:

            rocznik 2007 i młodsi-rok szkolny 2019/2020- na 23 zgłoszone drużyny szkolne: Szkoła Podstawowa Jezierzyce -miejsce 9, Szkoła Podstawowa we Wrześciu-miejsce 13,Szkoła Podstawowa we Włynkówku- miejsce 16

            rocznik 2005-2006-rok szkolny 2019/2020- na 23 zgłoszone drużyny szkolne: Szkoła Podstawowa we Wrześciu -miejsce 6, Szkoła Podstawowa w Jezierzycach-miejsce 11,Szkoła Podstawowa we Włynkówku- miejsce 17. Gratulujemy :)

            Zestawienie wyników Gminnej i Powiatowej Olimpiady Dzieci i Młodzieży w załączeniu

            Pozdrawiam,

             

            Ewelina Urban

            podinspektor do spraw sportu

            Urząd Gminy Słupsk