• PYCHOTKOWY TYDZIEŃ EMP@TII DLA ANTOSIA

          • W ramach projektu "Empatyczna klasa" postanowiliśmy pomóc bratu naszej koleżanki z kl.4 - Antosiowi. ❤️ To uroczy sześciolatek, który choruje na rzadką chorobę. Klasy biorące udział w projekcie postanowiły zrobić zbiórkę na leczenie Antosia, przygotowując "Pychotkowy tydzień" ❤️ Każdego dnia, począwszy od przyszłego poniedziałku, będzie można kupić na stoisku na parterze szkoły najróżniejsze przysmaki Prosimy o wsparcie i otwarcie serc. POMAGANIE ROBI Z NAS LEPSZYCH LUDZI ❤️ ❤️ ❤️

          • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EMP@TYCZNA KLASA

          • W październiku bieżącego roku rozpoczęła się kolejna - trzecia edycja Ogólnopolskiego Projektu EMP@TYCZNA KLASA. Dołączyliśmy do niego jako szkoła. Jest on skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Ma na celu kreowanie postawy lojalności, współpracy i pomocy wśród dzieci i młodzieży. Założeniem projektu jest rozwijanie u dzieci i młodzieży umiejętności odczuwania stanów emocjonalnych innych osób oraz reagowania na dany sposób zachowania.W ramach projektu należy przeprowadzić następujące misje: tydzień empatii, Dzień Życzliwości i/lub Dzień Tolerancji, zorganizować Dzień Wolontariusza, zorganizować Światowy Dzień Chorych, wziąć udział w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Empatia wokół nas", przeprowadzić obchody Dnia Ziemi oraz podsumować całoroczne działania i przekazać je organizatorowi. Klasami realizującymi poszczególne misje przedsięwzięcia są: 4a, 5a, 5b, 7 i 8a. Relacje z działań klas będziemy na bieżąco umieszczać na FB szkoły.

          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

          • Dzień Edukacji Narodowej w szkole we Włynkówku obchodziliśmy fantastycznie. Klasa 5b przygotowała wesołe przedstawienie "Pani na opak". Michalina wcielona w postać wróżki zaczarowała Panią (Larisa z 8b). Zdziwieni uczniowie: Janek, Oksana, Emilka, Igor, Dawid, Kacper, Liwia i Hania nie mogli zrozumieć, co się dzieje z ich Panią. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Oprawa muzyczna pod opieką pani Edyty Kowandy uświetniła występ. Przy sambie zaśpiewanej przez Hanię Jachimowską oklaskiwaliśmy rytmiczny taniec szkolnych artystów. To był cudowny dzień w naszej szkole!

          • DZIEŃ SENIORA

          • Tradycją w naszym sołectwie są obchody Dnia Seniora. W sobotę, 8 października po raz kolejny odbyło się spotkanie z tejże okazji celebrujące ten ważny dzień. Nie zabrakło na spotkaniu naszych uczniów, którzy umilili czas wspaniałym gościom występem artystycznym. 100 lat, Kochani Seniorzy!

          • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

          • W dniu 7.10.2022 r. w naszej szkole odbył się XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Do konkursu „Mistrz Tabliczki Mnożenia” przystąpiło 32 uczniów. Uczniowie zmagali się z zadaniami, które zawierały materiał związany z szeroko pojętą tabliczką mnożenia. Zadania rozwiązywane były na czas. Pod uwagę brane były najlepszy czas i ilość błędów. Mistrzem został Jan Labryga (kl.6), Wicemistrzami byli: Stanisław Weisbrot (kl.5a) oraz Piotr Zgórski (kl.5a). Gratulujemy i zapraszamy wszystkich za rok  :)

            Katarzyna Oleś i Anna Janus

          • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY "(NIE)ZWYKŁA MATEMATYKA"

          • Nasza szkoła dołączyła do Ogólnopolskiego projektu Edukacyjnego „(Nie)zwykła matematyka. Celem projektu jest kształcenie inicjatywy i pomysłowości w rozwiązywaniu problemów oraz rozwijanie umiejętności wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce. Realizując zadania projektowe uczniowie doświadczą matematyki w życiu codziennym, będą ćwiczyć sprawność rachunkową, kreatywność, współpracę w grupie, myślenie logiczne. Projekt będzie realizowany w klasach IVa i Vb na matematyce oraz na zajęciach dydaktyczno - wyrównawczych. Będziemy zdawać relacje z naszych działań!

            Poniżej relacja z wykonania pierwszego zadania projektowego:

            Uczniowie klasy 4b realizując zadania projektu (Nie)zwykła matematyka przygotowali plakaty promujące Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

             

            Katarzyna Oleś

          • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

          • 29 września w całej Polsce obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym roku uczniowie klasy 8a i 7 przeprowadzili zajęcia czytelnicze z młodszymi kolegami na temat...trudnych słów: tolerancji, empatii, współczucia, godności, akceptacji, szacunku i przyjaźni.

          • DZIEŃ SPRZĄTANIA ŚWIATA

          • W dniu 23.09.2022 uczniowie naszej szkoły, jak co roku, brali udział w Akcji Sprzątania Świata. Wszyscy uczniowie, pod opieką wychowawców, sprzątali obejście szkoły, boiska szkolnego oraz ulic w okolicy szkoły. Wszyscy bardzo dzielnie się spisali, efektem ich pracy było kilkanaście worków posegregowanych śmieci. Brawa dla wszystkich.

          • NARODOWE CZYTANIE

          • Już piąty raz nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji pod patronatem Pary Prezydenckiej - w Narodowym Czytaniu. W tym roku lekturą są "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. Dzisiaj wysłuchaliśmy dwóch znanych ballad - Panią Twardowską i Świteziankę w wykonaniu uczniów klasy IV b.  Dziękujemy naszym najmłodszym kolegom. Był to ich debiut w nowych realiach szkolnych 🙂 Spisali się na medal.

          • Oxytree, czyli drzewa tlenowe w Szkolnym Ogrodzie Dendrologicznym

          • Podstawowym kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022 jest wzmocnienie edukacji ekologicznej i rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko. Z tego powodu, a także ze względu na przypadający w czerwcu Międzynarodowy Dzień Ochrony Środowiska nasza szkoła postanowiła dalej powiększać Szkolny Ogród Dendrologiczny. W tym roku szkolnym zostały posadzone klony i buki purpurowe, magnolie oraz drzewa tlenowe (oxytree). Patronat nad ogrodem przejęli uczniowie obecnej klasy piątej. Pani Dyrektor zakupiła 10 drzew tlenowych, a uczniowie osobiście je posadzili.

            Rola drzew jest nieoceniona: obniżają temperaturę powietrza w upalne dni, oczyszczają powietrze z trujących gazów, produkują tlen, chronią przed hałasem, ograniczają odpływ wód opadowych do kanalizacji. Oxytree, nazywane drzewem tlenowym, produkuje 10 razy więcej tlenu niż inne drzewa liściaste.

            Nauczyciel biologii: Marzena Żywiecka

          • ZDOLNI Z POMORZA BIOLOGIA IV MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE

          •  

             

            Uczennica klasy 7a MARIA GLISZCZYŃSKA ze Szkoły Podstawowej im. Leopolda Staffa we Włynkówku zajęła IV miejsce w województwie pomorskim w konkursie Zdolni z Pomorza Pomorska Liga Zadaniowa BIOLOGIA. Maria dzielnie pokonała trzy etapy bardzo trudnych testów oraz wykonała zadanie dodatkowe na maksymalną ilość punktów, czyli 10. Ostatecznie uczennica uzyskała 51 punktów i tym samym tytuł FINALISTY Z WYRÓŻNIENIEM. Do pierwszego miejsca Marysi zabrakło zaledwie 6 punktów, co świadczy o bardzo wysokim poziomie wszystkich finalistów etapu wojewódzkiego.

            Na zdjęciu Maria z dyplomem za pierwsze miejsce w powiecie słupskim.

            Gratulujemy Marysi sukcesu i życzymy powodzenia w przyszłym roku.

            Opiekun: Marzena Żywiecka

             

             

             

          • MAMY LAUREATKĘ

          •  

            Z nieukrywaną radością pragniemy poinformować, że uczennica klasy VIII Monika Peplińska została Laureatką III Pomorskiego Turnieju Wiedzy
            o Prawie.                                         

            Organizatorami Turnieju byli Pomorski Kurator Oświaty w Gdańsku oraz Prezes Sądu Okręgowego w    Gdańsku.                                                                                                                      

            Główny cel Turnieju to poszerzenie i pogłębienie wiedzy uczniów o prawie i funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości w naszym państwie. Szacowne jury, któremu przewodniczył Pan Prezes Sądu Okręgowego, oceniało odpowiedzi finalistów
            z zagadnień z dziedziny prawa. Monika, wzorowo odpowiadała na pytania dotyczące wiedzy prawniczej i została jedną z dwóch laureatek
            w województwie pomorskim.                                  

            Brawo! Brawo! Brawo! Jest to bardzo duży sukces uczennicy i odzwierciedlenie włożonej pracy
            i wysiłku.                                     

            Bardzo serdecznie gratulujemy osiągnięcia
            i życzymy dalszych sukcesów.

            Opiekun: Jolanta Rodewald

          • WARSZTATY NA AKADEMII POMORSKIEJ W SŁUPSKU

          • W piątek 8 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy 7a uczestniczyli w Warsztatach laboratorium chemicznego Instytutu Biologii i Nauk o Ziemi Akademii Pomorskiej w Słupsku. Młodzież wykonywała doświadczenia z chemii nieorganicznej i organicznej z wykorzystaniem instrukcji. Zajęcia prowadzili pani dr Katarzyna Bigus oraz pan dr Marcin Stec. Wykładowcom serdecznie dziękujemy za wprowadzenie naszej młodzieży w niezwykły świat chemii.

          • OBCHODY DNIA AUTYZMU W NASZEJ SZKOLE

          • Obchody Dnia Autyzmu mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat zaburzeń związanych ze spektrum autyzmu oraz poprawę dostępu do usług opiekuńczych i pomocowych dla społeczności osób dotkniętych autyzmem. Symbolem solidarności z osobami autystycznymi jest kolor niebieski.

          • "NOCKA" W SZKOLE

          • W nocy z 1 na 2 kwietnia uczniowie klasy Va nocowali w szkole. Podczas „nocy w szkole” dzieci uczyły się samodzielności i odpowiedzialności (w pobliżu nie czuwali rodzice!), a także umiejętności podejmowania ważnych dla siebie i innych decyzji. Zadania, które towarzyszyły temu wydarzeniu z pewnością się do tego przyczyniły: dzieci bowiem musiały same zorganizować sobie miejsca noclegowe, posprzątać po sobie. Uczniowie mieli też możliwość poznania innych niż na co dzień form spędzania wolnego czasu i być współorganizatorami naprawdę dobrej zabawy. Podopieczni uczestniczyli w czytaniu książek, grach edukacyjnych i zabawach, a na zakończenie dnia odbył się seans filmowy. Głównym zadaniem zabaw było pokazanie dzieciom, że najbardziej owocne jest wspólne działanie, wszystkich razem, i aby wykonać zadanie, potrzebna jest współpraca. Pomimo olbrzymiej ilości energii, którą dzieci „przyniosły” ze sobą na tę imprezę, po takich przeżyciach wszyscy pozasypiali! Uczniowie byli bardzo zadowoleni. Opuszczali szkołę z uśmiechem.

        • PRZEDSZKOLE WE WŁYNKÓWKU OGŁASZA ZAPISY NA ROK 2022/2023.
          • PRZEDSZKOLE WE WŁYNKÓWKU OGŁASZA ZAPISY NA ROK 2022/2023.

          • INFORMUJEMY, ŻE W DNIACH 28.02 - 29.04.2022 TRWAJĄ ZAPISY DZIECI DO PRZEDSZKOLA NA ROK 2022/2023.WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO PRZEDSZKOLA MOZNA POBRAĆ W SIEDZIBIE PRZEDSZKOLA LUB ZE STRONY INTERNETOWEJ SZKOŁY Z ZAKŁADKI REKRUTACJA

            ADRES STRONY https://spwlynkowko.edupage.org/a/rekrutacja-2

            W ZWIĄZKU Z REKRUTACJĄ SERDECZNIE ZAPRASZAMY DZIECI ORAZ RODZICÓW/ OPIEKUNÓW NA DZIEŃ OTWARTY DO NASZEGO PRZEDSZKOLA, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ:W DNIU 19.03.2022W GODZINACH 10:00 - 12:00