• BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

• Dziś w grupie dzieci młodszych w przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Emocji było mnóstwo. Tańce, zabawa i szaleństwo wśród baniek mydlanych. To wszystko zwieńczył pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych przedszkolaków.

Czas karnawałowy zamykamy wystrzałowo!!!

• BAL KARNAWAŁOWY W ZERÓWCE🤡🤠

• Karnawał to miła tradycja, przepełniona muzyką i zabawą. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to niezwykły, długo wyczekiwany dzień. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w poniedziałek 15 lutego, kiedy w naszej zerówce odbył się bal pod hasłem " Zgadnij kim jestem". Pojawiły się wróżki, księżniczki, policjanci. Oprócz nich nie zabrakło ninja, Salmy z Krainy dusz, czarownic oraz pojawił się pirat i wiele, wiele innych postaci. Przedszkolaki świetnie się bawiły przy rytmicznej i skocznej muzyce. Na sali, podczas pląsów, było bardzo wesoło oraz kolorowo. Uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Nie zabrakło również konkursów, w których przedszkolaki chętnie uczestniczyły, dopingując się nawzajem.

• WALENTYNKI W SZKOLE

• Walentynki skłaniają do refleksji- Kim jest przyjaciel? Uczniowie na świetlicy wraz z Panią Kasią pięknie odpowiedzieli na to pytanie, przelewając swoje myśli na papier Wszystkie klasy znakomicie ozdobiły Walentynkowe Drzewko, tego dnia towarzyszył nam kolor czerwony.

• WYNIKI KONKURSU - „Moja ulubiona postać z książki”

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Słupsku zorganizowała akcję konkursową adresowaną do uczniów województwa pomorskiego - „Siostro, bracie – jak się macie?”. Patronat nad przedsięwzięciem miał Marszałek Województwa Pomorskiego. Dla klas IV – VIII był adresowany konkurs fotograficzny– „Moja ulubiona postać z książki” - polegający na przebraniu się za ulubioną postać z książki, zrobieniu zdjęcia.

Wpłynęło 213 prac. Przyznano 3 nagrody i 26 wyróżnień oraz specjalną Nagrodę Dyrektora PBW. Wśród wyróżnionych zdjęć znalazły się prace naszych dwóch uczennic - Nicole Bednarczyk z klasy 5 oraz Moniki Peplińskiej z klasy 7a. Dziekujemy serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, a dziewczynkom SERDECZNIE GRATULUJEMY! BRAWO!

• PRZYGOTOWANIA DO WALENTYNEK

W świetlicy szkolnej przygotowywaliśmy się do Walentynek. Wychowawcy przybliżyli dzieciom postać patrona dnia zakochanych - Św. Walentego. W tym tygodniu przeprowadziliśmy również szereg pogadanek dotyczących miłości oraz przyjaźni. Dzieci bardzo chętnie wypowiadały się na temat miłości oraz uczuć okazywanych najbliższym im osobom. Rozpoczęła się  produkcja oznak sympatii w postaci serc i kartek walentynkowych. Nasza sala została ozdobiona. Największe zaangażowanie w wykonywaniu prac plastycznych, zaprezentowały dziewczęta z klasy I A, II A i III B, które wykonały piękne walentynki.

wychowawca świetlicy: Katarzyna Oleś

• PROFILAKTYKA CZERNIAKA W SZKOLE

W ramach edukacji zdrowotnej i promocji zdrowego stylu życia, nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim programie profilaktyki czerniaka. Realizacja programu wpisuje się w obszar drugi Narodowej Strategii Onkologicznej przyjętej Uchwałą Rady Ministrów z 2020 roku. W ramach projektu na lekcjach biologii w klasach 4-8  odbyły się zajęcia edukacyjne na temat sposobów rozpoznania i badania czerniaka-nowotworu złośliwego skóry. Po zakończeniu programu uczniowie wykonali plakaty informacyjne zachęcające do częstych badań znamion na skórze.

• TŁUSTY CZWARTEK W PRZEDSZKOLU

• Dziś w przedszkolu tradycji stało się zadość , choć w małym gronie to świętowanie Tłustego Czwartku odbyło się na 100%.

Po dzisiejszym dniu nie są nam obce faworki, oponki, pączki i inne tradycyjne przysmaki.