• GRATULACJE !

• Miło nam poinformować, że Blanka Białas uczennica klasy VII została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”.

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

• Otwarcie kompleksu Szkolno – Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej we Włynkówku

W dniu 26 marca 2021 roku odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu Szkolno – Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej we Włynkówku. W nowo oddanym budynku znajdują się trzy sale przedszkolne w pełni multimedialne, dwie sale wczesnoszkolne również wyposażone w najnowocześniejszy system tablic SMART BOARD, nowoczesna sala doświadczenia świata, a także pracownia logopedyczna oraz pomieszczenia administracyjne i gastronomiczne. Zakres wykonanych prac był ogromny, a cała inwestycja kosztowała niemal 6 milionów złotych. Przedsięwzięcie udało się zrealizować dzięki hojnemu wsparciu z rządowego funduszu ziemi słupskiej, czyli rekompensat za tarczę antyrakietową w Redzikowie.

Powtarzając za panią wójt gminy Słupsk – Barbarą Dykier „ Wierzymy, że już niedługo ta placówka będzie tętnić życiem.”

Dziękujemy za okazane wsparcie w imieniu władz Gminy Słupsk, mieszkańców, a przede wszystkim Dyrekcji, uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej we Włynkówku.

Wszystkim obecnym na otwarciu , a także tym, co wspierali to wydarzenie ciepłymi myślami, a nie mogli być tego dnia z nami, składamy podziękowania i liczymy na dalszą, owocną współpracę.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

•        Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Zdobywczyni Oskara, Helen Mirren napisała w orędziu: "To jest wyjątkowo trudny czas dla żywego teatru i wielu artystów, technicznych, teatralnych rzemieślników i rzemieślniczek. Ich wspólna profesja z założenia utkana jest z delikatnej tkanki. Być może właśnie ta od dawna utrwalona kruchość pozwala im teraz przetrwać tę pandemię przytomnie i z odwagą. Ich wyobraźnia przestawiła się w tych nowych okolicznościach na twórcze, dające śmiech i poruszenie nowe sposoby komunikacji, w dużej mierze dzięki możliwościom Internetu. Od zawsze ludzie opowiadają sobie historie. Piękna kultura teatru przetrwa tak długo, jak długo my przetrwamy na Ziemi. Silna potrzeba tworzenia u autorów, scenografów, tancerzy, śpiewaków, aktorów, muzyków, reżyserów nigdy nie zostanie zaduszona, a w bardzo niedługiej przyszłości zakwitnie od nowa z nową energią i nowym pojęciem naszego wspólnego świata.

Solidaryzujemy się z ludźmi teatru w tym trudnym czasie i przedstawiamy plakaty teatralne naszych uczniów słynnych utworów dramatycznych.

• "Szkoła pamięta "

•      Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką jest polskim świętem państwowym obchodzonym 24 marca, poświęconym upamiętnieniu Polaków ratujących Żydów, ustanowionym przez Parlament w 2018 r. z inicjatywy Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudy.

W tym roku mija 77 lat od zamordowania przez Niemców bohaterskiej rodziny Ulmów z Podkarpacia oraz ukrywanych przez nich Żydów.

Rocznica tych dramatycznych wydarzeń jest obchodzona jako dzień bohaterskich Polaków, którzy w nieludzkich czasach wspięli się na wyżyny człowieczeństwa.

• DZIEŃ KOBIET W NASZEJ SZKOLE

• 8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji Świetliczaki, przygotowały miłą niespodziankę dla wszystkich pań i dziewczynek.  Wykazali się kreatywnością oraz zaangażowaniem i nagrali filmik z pięknymi życzeniami oraz wykonali piękne kwiatki.

"Śiwetliczaki" życzą Pięknego Dnia Kobiet, pogody ducha, spełnienia pragnień, samych cudownych chwil, miłości, zrozumienia.

• III SZKOLNE DYKTANDO FAMILIJNE

• Mamy ZWYCIĘŻCZYNIE III Szkolnego Dyktanda Familijnego o Puchar Dyrektora Szkoły we Włynkówku! Zostały nimi... drugi raz Monika i Zofia Gębskie. GRATULUJEMY! BRAWO!Dziękujemy gorąco pozostałym Rodzinom za udział w zabawie. Zapraszamy po odbiór Grand Prix dyktanda do Pani Dyrektor.

• EKSPERT JĘZYKA POLSKIEGO

• W ramach obchodów Międzynardowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie klas 4 - 7 uczestniczyli w konkursie polonistycznym o tytuł EKSPERTA JĘZYKA POLSKIEGO. Zmagania trwały 2.5 h, a finał między Marysią i Blanką był bardzo emocjonujący. Tytuł zdobyła Blanka Białas z klasy 7b II miejsce Maria Gliszczyńska z klasy 6a III miejce Nadia Hulecka z klasy 6a. GRATULUJEMY LAUREATKOMDziękujemy za piekną rywalizację pozostałym uczestnikom - szczególnie tym najmłodszym.

• 1 Marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest polskim świętem państwowym obchodzony corocznie w marca. Dzień ten ustanowiony w 2011 roku, specjalną ustawą podpisaną przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Inicjatywę ustawodawczą w zakresie uchwalenia tego święta podjął w 2010 roku prezydent Lech Kaczyński.

Dziś mija 70 lat, jak dokładnie tego dnia, a więc 1 marca 1951 roku doszło do egzekucji członków IV Zarządu WiN ostatniego kierownictwa największej organizacji podziemnej w powojennej komunistycznej Polsce.

Ideą przewodnią tego święta jest uświadomienie prawdy o roli, jaką Ci niezłomni żołnierze, którzy po II wojnie światowej nie złożyli broni, ale podjęli opór przeciwko komunistycznemu reżimowi, odegrali w naszej powojennej historii.

Cześć Ich Pamięci !